ŠKODA KAROQ

Není to tak dávno, co mladoboleslavská automobilka představila svou největší novinku za rok 2017. Velmi snadno zapamatovatelné jméno KODIAQ získalo přízeň zájemců, což dopomohlo ke vzniku vozu KAROQ, který se i tak označuje za vlastně zkráceného bratra modelu KODIAQ.

Cena od: 638 900 Kč

Prohlédnout ceník

Ke stažení:

KAROQ SPORTLINE - Šlápněte na to

Sportovnější verze z hlediska konstrukce a jízdní dynamiky. Vozidlo může být vybaveno 7-stupňovou DSG převodovkou, která má režim S (Sport), který dostane z Vašeho vozu maximum. Nabízí adaptivní podvozek (DCC), který stisknutím jediného tlačítka z pohodlného vozu udělá šampióna sportovních drah. Vozidlo je vybaveno pohonem 4×4.

KAROQ SCOUT - Vyrazte do přírody

Pohon 4×4, skvělé motory a robustní vzhled Vás ohromí. Terénní režim používá tlačítko Off-Road, které přepíná všechny asistenční systémy na zvláštní nastavení pro jízdu v terénu. Volitelný adaptivní podvozek (DCC).

Odkud se
KAROQ vzal?

Je vidět, že se ŠKODA posouvá s dobou a celkový design auta KAROQ působí velice dobře. Luxusní a drsný dojem podporují ostře řezané čelní světlomety s mlhovými světly, které jsou umístěny na úrovni masky chladiče. A jak se vlastně přišlo na název KAROQ? Složil se ze dvou slov, které pocházejí z řeči na ostrově Kodiak u Aljašky. Prvním slovem je KAA’RAQ, což znamená auto, a druhým je RUQ, tedy šíp. Jak už název ostrova napovídá, KODIAQ a KAROQ mají tedy i společný původ svého názvu.

Menší,
ale stále praktický

I když má citelně menší délku než zmiňovaný KODIAQ, nezapříčiní to nedostatek místa. Díky absenci třetí řady sedadel jako u KODIAQu, zbývá více prostoru pro cestující v druhé řadě.  ŠKODA si je vědoma, že objem zavazadelníku je stále důležitým údajem pro řadu zákazníků. Proto ať už se jedná o model OCTAVIA, nebo například KODIAQ, vždy získáte nadstandardní objem v prostoru zavazadel. A KAROQ není výjimkou, disponuje totiž objemem 521 litrů, resp. 1810 litrů při sklopených zadních sedadlech. Stejně jako většina SUV, tedy sportovně užitkových vozidel, má i KAROQ pohon 4×4. Je schopný utáhnout až dvoutunový závěs. Dobrým tahem je i možnost výběru mezi manuálem a automatem. Díky tomu si nakonfigurujete auto dle svého přání.

První digitální
přístrojová deska

Úplně poprvé ŠKODA nainstalovala digitální přístrojovou desku. Ta zjednodušuje řidiči jízdu hned v několika ohledech. Přidává asistenční služby vozu, jako je například tempomat nebo hlídání jízdního pruhu. Díky tomu jsou dlouhé cesty po dálnicích mnohem bezpečnější a pohodlnější. Auto řidiči ulehčí i při rozjedu do kopce nebo při parkování díky senzorům. Také hlídá neblaze proslulý mrtvý úhel ve zpětných zrcátkách. Pomocí multifunkční kamery KAROQ vyhledává dopravní značení a srovnává to s daty z navigace. Dále také kontroluje neopatrné chodce. V této situaci je schopen i nouzově zabrzdit.