ŠKODA OCTAVIA

Chvíle, na kterou mnozí z nás netrpělivě čekali nastala: ŠKODA OCTAVIA postoupila na vlastním žebříčku evoluce zase o pořádný kus výš. Je to vůz, který poznáte na první pohled. Vůz, na který nezapomenete.

Cena od: 519 900 Kč

Prohlédnout ceník

Ke stažení:

Nová ŠKODA OCTAVIA navazuje na designovou řeč těla vozů třetí generace, oproti své starší sestře má však mnohem vyšší sebevědomí a mohutným přívalem dynamičnosti se přibližuje Superbu. Její výjimečné vlastnosti a nejmodernější technika jasně demonstrují směr, kterým v dnešní době směřuje vývoj automobilů.

Delší,
honosnější, praktičtější

Široká, nízko posazená maska chladiče společně s úzkými světly auto činí opticky širším a propůjčuje mu agresivní výraz. Hrana nárazníku příjemně navazuje na grafiku předních světel. Bokem se táhnou jemné linie, záď korunuje elegantní nápis ŠKODA.

Čtvrtá generace oproti předchůdkyni také narostla. Se svými 4 689 mm je o 19 mm delší, ve variantě kombi je delší o 22 mm. Širší je o 15 mm. Umocnila i svou praktičnost ve formě nárůstu zavazadlového prostoru: ten je nyní objemnější o celých 30 l a má tedy úctyhodných 640 l. Mladoboleslavští designéři se dále spojili i s podvozkáři a společně dali vzniknout až devatenáctipalcokým diskům kol. Tím OCTAVIA působí ještě o další chlup honosněji.

Revoluce
v interiéru

Interiér vozu ŠKODA OCTAVIA je naprosto revoluční. Na přístrojové desce jsou téměř všechny původní mechanické ovladače zakomponovány do rozměrného tabletu, díky čemuž je ovládání jednodušší, rychlejší a přehlednější. Designu interiéru kraluje dvouramenný volant s hlasovým ovládáním.

Ergonomická sedadla jsou šetrná k zádům a nabízí možnost vyhřívání s masážní a ventilační funkci.

Dokonale futuristickou novinkou je zabudovaný head-up display, který zobrazuje veškeré důležité informace přímo na přední sklo, a umožňuje tak řidiči kontrolovat stav vozu a zároveň se soustředit na jízdu.

Klasická řadící páka je v novém voze ŠKODA OCTAVIA nahrazena pulzním ovladačem automatu. Toto tzv. “shift-by-wire” řazení je přípravou na automatizované řízení.

Pětihvězdičková
ochrana

Za bezpečnost udělila organizace Euro NCAP vozu ŠKODA OCTAVIA pět hvězdiček, tedy maximální hodnocení.

Vůz nabízí spoustu inovativních bezpečnostních prvků, jako asistent vyhýbání, asistent pro odbočování, ve městě varuje Front Assist s prediktivní ochranou chodců a cyklistů lehkým přibrzděním před možným nebezpečím srážky, v případě nutnosti automaticky zabrzdí. Side Assist zase řidiče upozorní na vozy, nacházející se v mrtvém úhlu. V případě nárazu vůz na místě zastaví multikolizní brzda.

Široká škála
motorizací

V případě zážehových motorů jsou to 1.0 TSI, 1.5 TSI a 2.0 TSI.

U vznětových motorů je OCTAVIA 2.0 TDI ve třech výkonových verzích. Vůz v dieselové variantě nově nabídne ocelové písty, které vylepšují tepelné vlastnosti motoru a také systém duálního SCR.

Varianta CNG nabídne 1.5 TSI G-TEC. V průběhu roku dorazí také Mild-hybrid v provedení 1.0 a 1.5 TSI EVO e-TEC a plug-in hybrid ve variantě 1.4 TSI iV.

Z hlediska emisních norem se vozu ŠKODA OCTAVIA podařilo mezigeneračně snížit CO2 o 14%, a tím redukovat i spotřebu. K nižší spotřebě také přispívá lepší aerodynamika vozu.